Tişört alırken nelere dikkat etmeli?

Baskı: Orjinal penye ve lacost kumaş üzerini, şık tasarımlar kaliteli ve orjinal marka boyalarla canlı renklere sahip olmalı

 

Dikiş: Aldığımız hemen hemen her üründe olduğu gibi tişörtlerde de dikişler oldukça önemli. Yıkadıkça atma olmamalı ya da muntazam şekilde dikildiğini dikkat edilmeli; çünkü yeteri kadar özen gösterilmeyen dikişler, basit, kalitesiz ve sıradan bir görülme riskine neden olacak.

Yaka: Yaka seçimine gelince erkekler ve kadınlar için gömlek şeklindeki yakalar daha klasik görünmenize sebep olacaktır. Resmi günler için de, iş hayatında da bu şekildeki bir tercih doğru karardır fakat kilo sorunu olan insanların yakayı seçerken çok dar olmasına ve hatta düğme var ise kullanmasa dahi düğmelerin iliklenmesi önemlidir. Özellikle gençler arasından daha salaş bir görünüm elde etmek için geniş yakalar tercih ediliyor. Açıkçası bu oldukça özgür, stil ve spor bir görünüme sahip oluyor. Sıcak yaz günleri için doğru bir tercih diyebiliriz.

Kumaş: Bir önemli konu ise seçtiğimiz tişörtün kumaşı yani dokusu. Yaz günlerinde polyester ürünlerden mümkün olduğunca uzak durulmalı çünkü tenin nefes almasını engelleyerek terlemeye, kokuya sebep olmaktadır. Tavsiye edeceğimiz en iyi şey pamuk dokusunun olması. Uzmanlar içinde en sağlıklısı bu olduğu vurgulanıyor.

Beden seçimi: Çoğu modele göre değişiklik gösterse de hemen hemen çoğu markada kalıplarda farklılık da olsa kişi kesinlikle önce bedenini bilmeli ve ona göre tercih yapmalı. Bedenimizin yanlış yerinde biten tişörtler bizi orantısız bir görünüme neden olacaktır. Özellikle kilo problemi yaşayanların buna bir tık daha dikkat etmesi gerekiyor. İçinde rahat hareket edebileceği, göbeğin tamamını kapatan, kolları sıkmayan, bayanlar için çamaşırı belli etmeyen tarz tişört seçmesini tavsiye ederim.